Mariánské Lázně

Historie

Marienbad Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi. Přímo na území města jich vyvěrá 40. Území současných lázní patřilo premonstrátskému klášteru v Teplé, jehož opat K. K. Reitenberg prosadil z popudu klášterního lékaře J. J. Nehra počátkem 19. století výstavbu prvních lázní. Na základě velkolepého projektu architekta V. Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města.

Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. Před kolonádou se pozornosti návštěvníků těší známá zpívající fontána. Nejznámějšími prameny jsou Křížový, Ferdinandův, Lesní a Ambrožův.

Nové Lázně

Kolonáda v létě
Mariánské Lázně jsou tradičním místem pro léčení, ale také pro preventivní a kondiční léčebné kůry. Pro naše hosty nabízíme léčebné procedury v léčebném domě Nové lázně. Tento léčebný dům je vzdálen přibližně 1.200 m od prázdninových bytů Apartment Barbara. Jedná se o architektonicky velice zajímavou budovu, která byla otevřena pro lázeňské hosty v roce 1896 a stala se hned po svém otevření léčebným centrem města. Prioritou Nových lázní je využití přírodních zdrojů a to zejména minerální vody a přírodního léčivého plynu.

Minerální koupele v Nových lázních mají zcela výjímečné složení. Koupele mají vysoký obsah kysličníku uhličitého, vysoký obsah minerálních látek a huminové kyseliny, která je důležitou součástí slatiny. Toto složení je zcela jedinečné. Kysličník uhličitý z koupele se vstřebává kůží a zlepšuje prokrvení orgánů celého těla. Koupele snižují krevní tlak, zlepšují činnost srdce a ledvin a zlepšují prokrvení mozku a dolních končetin. Huminové kyseliny jsou nejvýznamnější složkou slatiny a jejich výskyt v minerální vodě Nových lázní je raritou.

Plynové injekce

Chrliče
Přírodní plyn se podává formou plynových obálek. Účinek má podobný jako kysličník uhličitý v minerální koupeli, je však šetrnější, a proto je vhodný zejména u starších osob. Tato procedura je v posledních letech v Mariánských Lázních velice populární protože pacienti udávají i zlepšení sexuálních funkcí. Přírodní plyn se též podává formou podkožních injekcí u bolestí kloubů, páteře a ischmické choroby srdeční. Tato procedura je označována jako plynové injekce a je u pacientů velmi žádána.

Kolonáda v zimě
V budově je k dispozici překrásný areál vodoléčby ve stylu římských lázní, kde se kromě plavání a LTV v bazénu podávají klasické masáže, vířivky, skotské střiky a další vodoléčebné procedury. V nových lázních je též k dispozici fitnescentrum, inhalace, parafín, lavaterm, střevní výplachy, různé druhy elektroléčby a oxygenoterapie. Zvláštní nabídkou v Nových lázních je minerální koupel v Královské kabině, kterou na přelomu 19. a 20. Století opakovaně využíval nejmocnější muž světa té doby, anglickýkrál Eduard VII.


© Apartment Barbara 2014 | Návštěvy:
wifi